buckeyefarmer
Epic Contributor
Back from todays meandering. Stopped at the orchard in PA. Corn was $1 an ear, $5 for 6, $6 a dozen... we got the dozen.. Peaches were $52 half bushel, no thanks. We paid $20 at another orchard for half bushel. But, wife did pick up a few at $1.50 a lb just to try different variety. She got the apples she wanted, which was purpose of the trip.
Then went down the road just a little bit for a milkshake, expensive but good.
Then went down the road just a little bit for a milkshake, expensive but good.